SUNWEBS
Vlastní web

Vytvořit si vlastní web lze. Stojí to ale čas i peníze

Uvažujete o vytvoření nových vlastních internetových stránek? Pokud ano, měli byste mít předem vědět, jestli tak učiníte svépomocí, anebo se obrátíte na profesionály. Já jsem všechno řešil sám a trvalo mi to poměrně dlouho. Možná není od věci podívat se na jednotlivé úkony, jež jsem musel řešit, mnohem podrobněji. I na základě jejich výčtu se raději rozmyslíte a obrátíte se na profesionály.

Webhosting, doména etc.

V první řadě je zapotřebí obstarat všechno, co se týká domény a webhostingu. Jinými slovy, musíte mít rozmyšlen název svých stránek. Následně je pak zapotřebí zjistit si, jestli je doména skutečně volná. Učiníte tak velmi jednoduše přímo na stránkách některé ze společností poskytujících domény i hosting. Já mám vše u Wedosu a jsem spokojený. Objednal jsem multihosting, ke kterému jsem si následně objednal i několik domén jako aliasy. Poté už jsem se mohl pomalu stát webdesignérem.

Tak trochu webdesignér

V první řadě je třeba předznamenat, že tvorba www stránek je nejen o vlastní kreativitě a invenci, ale také o nelezení té správné šablony, respektive redakčního systému. Já jsem zvolit WordPress, který je jednak nejrozšířenější a jednak nabízí nejvíce možností a variability. Poté už jsem hledal správnou šablonu. Ty, které jsou zcela zdarma, jsou sice na první pohled hezké, nicméně zpravidla nabízí minimum alternativ a také málo widgetů. I proto jsem sáhl po kompletně české šabloně s názvem Mefisto. Pro můj magazín se hodila a platba okolo 700 korun byla také výhodná.

U specialistů si připlatíte, ale…

I přesto, že už mám v magazínu poměrně vysokou návštěvnost, stále jeho jisté části vypadají ne příliš profesionálně. I proto uvažují o tom, že oslovím v brzké budoucnosti profesionály. Ti dokážou vyřešit kreativní webdesign do posledního detailu. Firmy mohou pomoct i se SEO a dalšími záležitostmi. Tak uvidíme do budoucna…

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.