SUNWEBS
Lyžování

Dítě nemusí umět lyžovat ještě v postýlce

Milujete sport? Skvělé! Chcete svému dítěti vštípit jeho základy? Ještě lepší? Děláte to příliš brzy? Špatně. Úplně špatně!

Přesně takto lze vystihnout snahu mnohých rodičů, kteří si oblíbili nějakou sportovní činnost a myslí si, že jejich děti budou stejně dobré, možná dokonce ještě několikanásobně lepší! Pokud dítě vlečete na sjezdovku, tenisové kurty, anebo kamkoli jinam příliš brzy, s největší pravděpodobností se vám to vymstí! Nevěříte? Pak se zkusíme zamyslet nad některými případy.

Kdy začínat okukovat sportovní svět?

Optimálně již skutečně od postýlky. Nicméně opravdu pouze okukovat! Nic více. Děti by se postupně měly seznámit s nejrůznějšími pohybovými aktivitami, které si mohou postupně osvojovat z hlediska stylu hry pravidel a dalších aspektů. Samozřejmě si všechno mohou vyzkoušet, nicméně mělo by zůstat pouze u jakési zkoušky nanečisto. Když se jim něco bude líbit, pak získáte skvělý bonus! Ostatně vezměme si jako příklad třeba lyžování.

Jen pitomec dá dvou až čerstvě tříleté dítě profesionálnímu instruktorovi

Přecenění sil dítěte, které je v kompetencích rodiče, je sice nepříjemné, nicméně hodit odpovědnost na jinou osobu je zavrženíhodné. Existují natroublí rodiče, kteří dají své dítě do lyžařské školky ve dvou či třech letech a diví se, že dítě u takovéto skvělé zábavy řve a naříká. Takovýmto lidem a dobrý instruktor vysvětluje, že dítě ještě není připraveno a měli by s ním jít na sjezdovku případně sami. Obecně je ideální věk okolo 5 let. Šikovné čtyřleté děti zvládnou ježdění také.

Rodič může na vlastní pěst

Jestliže je tatínek dobrý lyžař a miluje tento sport. Případně je stejně zaměřená i maminka, mohou vzít své dítě na sjezdovku dříve. Naučit se lyžovat může klidně i ve třech letech. Vše ale musí tento rodič vycítit, dítě v žádném případě nenutit a snažit se o zlepšení jeho zábavy a komfortu. Samozřejmě mu musí také přizpůsobit náročnost trasy.

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.