SUNWEBS
iPhone SE

iPhone: Když už jsem si ho pořídil i já…

Je to několik měsíců zpět, co jsem se rozhodl pro nákup nového mobilu. Mé steré věrné HTC vypovědělo služby, a tak nezbylo, než nepodívat po něčem jiném. A moje požadavky? Hlavně, aby to nebyla žádná extrémní plácačka na mouchy. Přesně, nesnáším mobily, které mají velikost talíře Ufo nebo něčeho podobného. No a jediné, co se aktuálně na trhu nachází v této malé podobě, je iPhone SE. Ano, přesně na tento kousek jsem nakonec upnul svůj zrak a vytáhl z peněženky něco okolo 10 000 korun. Dnes už bylo něco přes 7 000 korun. Jak jsem tedy spokojený?

Jednoduchý přechod na iOS

Není nic jednoduššího než si zvyknout na systém iOS. Ano, Android je také naprosto srozumitelný a jednoduchý, nicméně u tohoto systému zjistíte intuitivně během několika minut vše, co potřebujete. Navíc je neskutečně svižný. Rychlost je obrovská a na nějaké bugy také zapomeňte. Několikrát jsem nadával, když bylo nezbytné starý telefon kompletně restartovat, aby se vůbec nahodil. Za půl roku používání iPhonu se mi nic takového nestalo.

Grafika, fotky, videa ok

Fotografie jsou perfektní. SE fotí navíc live photo, které jsou typické tím, že se fakticky jedná o mini video sekvenci. Co se týká natáčení klasického videa, je průměrné. Na HTc jsem byl zvyklý na Full HD. To mi u iPhonu poněkud chybí. Jinak velmi dobře je udělané itřídění fotografií či videí. Bez problémů vám také iPhone dokáže nabídnout různá vzpomínková videa, jež zkomponuje sám. Ač nepatřím mezi takovéto nostalgické nadšence, pobavila mě.

Nějaké chybky se taky najdou…

Tak to každopádně. Třeba připojení přes iTunes je tragické. Všechno je pomalé, ne příliš přehledné a nudné. Optimální je volit zálohování prostřednictvím Windows, tedy alespoň na počítačích s tímto systémem, což je můj případ. Nejvíce mě naštvala fakticky nemožnost nastavení si vlastního vyzvánění. Na internetu jsem si samozřejmě našel postup, jak tak učinit, vše mi ovšem trvalo snad dvě hodiny.

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.