SUNWEBS
Nadpisy

Jak psát nadpisy článků? 5 tipů pro vás

Nadpis jakéhokoli článku je doslova alfou a omegou celého textu. Vždyť se na všechno stačí podívat optikou čtenáře. Ten se prvně zastaví právě u nadpisu, a když zjistí, že je o ničem, do dalšího čtení jej nedostane ani pár volů. Než přistoupím k 5 zajímavým tipům, pokusím se upozornit na to, jak by nadpis v žádném případě vypadat neměl. Jako příklad si uvedeme nákup vozu. Nadpis tedy nesmí být:

  • příliš strohý – Nákup auta
  • nudný – Jak na nákup auta?
  • úlisný – Autíčko pro vás
  • extrémně dlouhý – Chcete si vybrat nové auto a neradi byste se zdržovali?
  • mimo téma – Střípky z historie nákupu aut

Jaký nadpis tedy volit?

1. Sebevědomý

Vybíráte nové auto? Víme jak na to

V tomto případě se čtenář pokouší skutečně hledat nový vůz a na nadpisu ho nejspíše zaujme fakt, že někdo dokáže poradit, jak by měl postupovat. Možná ho láká, že dostane radu zcela zdarma.

2. Novátorský

Objevili jsme nové levné a výkonné auto? Víte o něm také?

Že by existovalo nějaké auto, které je levné a zároveň výkonné? Pokud už ho někdo objevil, chci ho také. Přesně takto mohou lidé uvažovat.

3. Nadějný

S tímto novým autem se budete cítit stoprocentně bezpečně

Najděte mi někoho, kdo by se v novém vozu nechtěl cítit maximálně bezpečně! Stoprocentně každý. Fakt, že vůz je bezpečný jako ostatní v jeho třídě a cenové relaci, je už úplně něco jiného…

4. Negativní

Zapomeňte na všechna auta. Toto vás bude bavit!

Tak s tímto tvrzením jste veškeré ostatní vozy v podstatě hodili do koše. Jen to vaše bude nejrychlejší, nejlepší a nejkrásnější. Je tomu opravdu tak?

5. Zvídavý a prověřený

Otestovali jsme několik aut? Jak dopadla?

Rádi byste také věděli, jaké vozy v testu skutečně obstály? Které se staly spíše propadákem? Jste zvědaví? Pak se prostě všechno dozvíte. Článek přitom může být z poloviny zamčený. Někdo si přístup k dalším informacím jistě najde.

Stoprocentně se mi nepodařilo vystihnout většinu nadpisů, nicméně alespoň něco málo jsem snad poodhalil. Nadpisům se rozhodně va svém blogu hodlám v budoucnu ještě věnovat.

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.