SUNWEBS
Klíčová slova

Klíčová slova: Jak s nimi naložit?

Pojem KW se neustále omílá dokola a udělat si o něm docela ucelený úsudek může být vcelku složité. I proto se podívám na klíčová slova ze svého pohledu. Jak je tedy užívám já a jsou vlastně k něčemu dobrá. Na druhou otázku může odpovědět ihned, a to kladně. Využijí klíčových slov v textech je optimální z hlediska vyhledávačů. V těch se objevují charakteristiky výrazů, jež se aktuálně nejvíce vyhledávají. Já optimalizuji z drtivé většiny pro Seznam.

Kde najít klíčová slova?

Existuje hned několik míst, kde je lze najít. SEO mágové používají analýzu klíčových slov, která je řešena různými placenými nástroji. Já, jelikož jsem v SEO stále laik (Možná se podceňuji.), řeším vyhledávání ve Skliku. V nástrojích lze najít Návrh klíčových slov. Stačí zadat pouze slovo, které je důležité pro váš článek, a následně už budete mít k dispozici spousty různých výrazů, jež se vám mohou při psaní konkrétního textu nesmírně hodit.

Musí souviset s vaším obsahem

Asi největším nesmyslem by bylo cpát klíčová slova pro web, která nemají s jeho obsahem vůbec nic společného. Někdy se sice dají různé výrazy vcelku solidně zamaskovat, nicméně nemáte to zapotřebí. Zbytečně byste si degradovali úroveň vašeho webu, jenž bude nejspíše zaměřen na nějakou specifickou tematiku.

Skloňování určitě ano

Našli jste články, jež byly jazykově minimálně podivné? Jako příklad mně utanuly věty. Hledáte úklidové služby? Podívejte se na úklid domácností Praha. Naprostý nesmysl a paskvil. Zapomeňte na takto zbytečné zacházení s klíčovými slovy. Ano, hledají se, nicméně z článku pro vás udělají něco nečitelného a zbytečného. Výrazy lze klidně skloňovat, anebo je vynechat úplně v případě nerelevantnosti anebo nesmyslnosti.

Shrnuto a podtrženo: Klíčová slova ano, nicméně s rozumem a citem pro jazyk…

 

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.