SUNWEBS
Kroužky dětí

Myslíte si, že si vaše dítě najde koníčky samo? Nesmysl!

Každý z nás má určité činnosti, které prostě může a rád se k nim vrací. Nejčastěji se jedná o sportovní nebo jiné užitečné aktivity. Vzpomínáte si ale, kdy jste s nimi začali? Odpověď většiny z nás bude jasná, přece v dětství. Pamatujete si ovšem, kde všechno skutečně začalo? Jednoznačně u vašich rodičů. Právě oni se stali tím hybatelem, který vás na počátku všeho natlačil do činnosti, jež vás prostě a jednoduše baví dodnes, a co víc, možná i živí! Jaké jsou tyto začátky u dnešních dětí, respektive rodičů?

Dítě si samo cestu nejspíš nenajde…

Mnozí rodiče si dnes bohužel myslí, že jejich ratolest prostě s něčím přijde a jednoduše si cestu prorazí sama. Ano, jsou výjimky, které mohou opravdu milovat některou aktivitu již od dětství samovolně. Je jich ale pohříchu málo. Je to právě rodič, který vštěpuje dítěti onen první impuls. A musí to udělat. Pokud tak neučiní, dítě si bude doma hrát na tabletu, poflakovat se po ulici, nezdravit ostatní a zkrátka získá svůj svět. Rodič to možná nebude vnímat a vše mu bude vyhovovat, jelikož se dítě samo pohlídá. Všechno se mu ale později vrátí…

Zpočátku to bolí

Nelze očekávat, že by děti milovaly nějakou činnost, kterou jim doporučuje jejich rodič hned od začátku. Jako příklad si můžeme vzít obyčejné lyžování. Asi těžko si můžete myslet, že malý capart bude na svahu ihned spokojený, když jej budou tlačit těžké boty a nezbytně bude nucen stát na hranách, což také na vlastním těle pocítí. Dvakrát, třikrát to bude dřina a odříkání za předpokladu, že si budete učit dítě sami. I u instruktora ale bude zpočátku mít výhrady. Sladká odměna za vaši výdrž vás ale nakonec nemine.

Nemějte doma budižkničemu

Za chvilku klidu, kdy je dítě s tabletem vám rozhodně jeho mizerná budoucnost nestojí! Nic proti tabletům, občas jsou i užitečné, nicméně vy jako rodiče musíte svou ratolest jednoznačně někam tlačit. I když nesportujete, přestože nemusíte šachy nebo turistiku či cokoli jiného. A ještě jedna věc, obyčejné výlety do ZOO, herních parků a jinde dítěti sice udělají radost, ale z drtivé většiny se nic při nich nic nenaučí!  

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.