SUNWEBS
Pamlsková vyhláška

Pamlsková vyhláška: Hlad je nejlepší kuchař

Tak nám vešla v platnost pamlskou vyhláška. Nevím, jaký bezmozek nebo skupina inteligence prostých lidí ji vymyslela a asi mě to ani nezajímá. Jen mi vadí fakt, že něco takového kdy vzniklo. Jen naprostý pitomec si může myslet, že stát naučí děti zdravě jíst! Základní návyky dětí se totiž neformují nikde jinde než v rodině. Právě tady musí rodič své ratolesti vysvětlit, co by měla a neměla konzumovat. Ano, jídelníček může formovat i škola prostřednictvím osvěty, ale ne jinak!

Výsledek – Hladové děti…

Řeči některých renomovaných odborníků na výživu v médiích, kteří hovoří o racionalizaci stravy a o tom, že děti konečně budou jíst ty správné vyvážené kombinace potravin, jsou s prominutím hovadiny. Tito lidé v životě nikdy ve školství nepracovali. Došlo pouze k tomu, že se zavřely školní bufety. Jestliže rodič zapomene svému dítěti svačinu dát, tak bude jednoduše o hladu. Bohužel!

Pěkně drahá alternativa

Myšlenka zdravého stravování žáků školou povinných je sama o sobě vynikající! Jen její realizace funguje po vzoru mistrů z Bruselu. Celozrnné pečivo s minimálním množstvím sacharidů je pěkně drahé. V kombinaci s čistě 100% šunkou a dalšími bio extra potravinami vyjde jedna svačinka třeba na 20 až 30 korun. Když už by bufet ve škole zůstal, kdo by si takovýto sortiment kupoval? Navíc dítě při cestě do školy zabrousí do supermarketu a koupí si sušenky, tatranky a sladký nápoj! Případně ještě brambůrky.

Existuje cesta ven?

Jasně, a spočívá pouze v selském rozumu. Prostě tato evidentně dementní vyhláška zruší a zavede nová, jež nebude takto extrémní. Omezení sladkostí ano, jít do extrémů nikoli. Děti konečně třeba budou jíst trochu zdravěji a nikdo nebude mít hlad. Přece nejsme nikde v rozvojových zemích? Nebo ano? Jaké si to uděláme, takové to budeme mít…

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.