SUNWEBS
Výběr tiskárny

Podle čeho jsem vybíral tiskárnu

Nákup nové tiskárny je zapotřebí dostatečně promyslet, jinak koupíte nějakou s drahým provozem. Zrovna minulý týden jsem se rozhodl, že již vyměním svůj starý model HP 1010 za nějaký nový. Pravda je ta, že stará tiskárna ještě funguje a je schopna vytisknout spousty stran ve vcelku solidní kvalitě. Problém u ní ovšem nastává s ovladači. Nainstalovat ji v operačním systému Windows 8 je takřka nemožné a u Windows 10 platí to samé. Při občasném formátování počítače anebo připojení k novému nastává problém. Při výběru nového modelu jsem se řídil několika následujícími faktory.

Technologie, rychlost tisku a značka

Nejprve jsem si musel rozmyslet, jestli zvolím inkoustovou, nebo laserovou tiskárnu. V tomto jsem měl jasno hned od začátku. Laserová je mnohem ekonomičtější z hlediska provozu a tisk je kvalitní a rychlý. Nízkou cenu tisku jasně dokladují nejlevnější tonery Samsung a mnohé další, které se dají koupit za několik stovek korun. Důležitá je pochopitelně i značka. Jelikož jsem byl s minulou tiskárnou HP spokojený, výrobce jsem měnit nechtěl.

Nízká, ale ne nejnižší pořizovací cena

Nejdůležitější roli pochopitelně hrála pořizovací cena tiskárny. Nechtěl jsem brát úplně nejlevnější, která by nemusela splňovat požadavky na kvalitu. Zároveň jsem si uvědomoval, že nepotřebuji barevný tisk, který je vcelku drahý. Fotky si navíc není problém nechat vyvolat na fotopapír v některé se sběren. Nakonec jsem si vybral tiskárnu HP LASERJET PRO P1102 za 1700 korun. Dokázala totiž splnit všechny mé požadavky na rychlost i kvalitu tisku. Levný je i její provoz. Pokud nepotřebujete originální tonery HP a vsadíte na stejně kvalitní univerzální, dostanete se klidně i na 400 korun.

Koupil jsem si i náhradní náplň

Když už jsem byl v nakupování, rozhodl jsem si koupit i náhradní toner. Zvolil jsem univerzální náplň na Tonerpartner.cz. S cenou jsem se tady dostal až na pouhých 387 korun, což je optimální. Výběr na tomto webu je navíc maximálně jednoduchý a přehledný.

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.