SUNWEBS
Řešení webů

Prázdniny: Vzácný čas pro řešení mých webů

Prázdniny. Konečně! Už trvají dvanáct dní, dnes začíná třináctý. Užívám, ale nezapomínám ani malinko pracovat. Ne, do školy určitě ne. Něco občas napíšu, něco zkontroluji etc. Pomalu se ovšem začínám zase zabývat svými weby. Tedy alespoň v rámci možností. Co mi vrtá hlavou a chtěl bych postupně zlepšovat? Je toho asi více, nicméně několik základních bodů si zkusím sám pro sebe shrnout. Třeba se vám bude také něco hodit…

1. Přechod na https

Touto záležitostí se zabývám už dlouho a už nechci, aby mi vrtala hlavou. O přechodu jsem si toho přečetl docela dost a vím, že je především z hlediska Googlu nesmírně důležitý. Jen jsem se toho sám obával. Přece jenom, pozice mám u všech webů aktuálně solidní. Přesto do toho půjdu a svěřím vše profesionálům, již mi zaručí, že vše zůstane při starém a s https půjde vše mnohem lépe.

2. Větší aktivita na facebooku

Stále se nechci nijak výrazně podbízet. Přidal jsem svůj web nasezahrada.com do několika skupin s podobnou tematikou a místo rad sem tam dal do diskuze odkaz. Některým lidem jsem pomohl, jiným nikoliv. Výsledkem pro mě bylo ale několik lajků. I proto jsem vsadil na placenou reklamu. Postl jsem několik příspěvků a docela se dařilo. Půjdu do toho dál a některé dle mého názoru povedené články dám všanc za nějakou úplatu facebooku.

3. Pár videí mě samotného pobaví

Taktak, instruktážní videa spojená se zahradou mě prostě baví. Ne vždy se podaří, ale někomu pomohou. Snažím se do nich dostat reklamu, která je sice hyzdí, ale alespoň 10 dolarů to měsíčně hodí. Je to směšné, nicméně alespoň něco. Videa jsou součástí článků na webu, jež jsou o to autentičtější, což mi stačí.

4. Nové reklamní prvky

Tady lehce tápu, mimo AdSense a Sklik, jsou výdělky minimální. U AdSense jsem zvolil responzivní jednotky, jež jsou fakt docela promakané. Jinak jsem umístil také některé reklamy z Heuréky. I tady jsou kliky a minimální zisky. Jiné affiliate programy mi prostě nefungují, a to na žádném z webů. Škoda, ale nevím, jak na to.

5. Změna UX webu

Asi budu muset najít někoho, kdo se v tom opravdu vyzná. Pár nápadů mám, nicméně šablona se mi příliš měnit nechce a do komplexního redesignu asi nepůjdu. Musel by mě někdo přesvědčit. Nuž uvidíme, jak dál…

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.