SUNWEBS
Naše zahrada

Redesign mých webů: Jak jsem si vybíral agenturu

Provozovat jeden stejný web i několik desítek let lze, nicméně každý soudný člověk časem zjistí, že to není ono. Internetové stránky zpočátku možná vypadají k světu, ale postupně se mění trendy, UX řešení a mnohé další záležitosti. Proto je třeba řešit nové stránky profesionálně. Přesně takto situace vypadala i u mě.

Začátky svépomocí

Vytvoření webu není složité a zvládne ho i člověk, který nevládne html jazykem. Před nějakými 5 lety jsem tedy začal se snahami o nový online magazín s názvem Naše zahrada. Zrovna jsem zařizoval novou, a tak jsem měl inspirace spousty. Nejprve jsem web vystavěl v podobě blogu v systému Blogger od Googlu. Postupem času zhruba po roce jsem zakoupil šablonu a web jel na WordPressu. Vše fungovalo, přesto jsem začínal zjišťovat, že stránky strádají co do rychlosti i uživatelského prostředí. Proto jsem cca po oněch 5 letech fungování začal hledat agenturu, která by se o vše kompletně postarala.

První pokus se nepodařil

Samozřejmě jsem nejprve šel po nejnižší ceně, a tak jsem vsadil na programátora působícího na volné noze. Termíny ovšem nebyly dodržovány a nějakého redesignu jsem se ani v nejmenším nedočkal. Už na mě tlačili smluvní partneři a inzerenti, kteří chtěli mít opravdu kvalitní inzerci. Když se web načítal nějakých 14 vteřin, nebylo to optimální. Obsahová kvalita ne příliš profi design a rychlost v takovéto fázi není schopna vyvážit.

Vsadil jsem na osvědčenou agenturu

Nakonec jsem zvolil agenturu Surface, s níž už jsem měl pozitivní zkušenosti v minulosti. Tady už všechno fungovalo poněkud jinak a redesign internetových stránek se postupně stává realitou. Vytvoření webu u této společnosti má svá přesná pravidla. Nejprve jsme si domluvili schůzku, dohodli veškeré podrobnosti týkající se nových stránek a následně neustále komunikovali přes email. Nyní už je web ve fázi, kdy by mohl být spuštěn. Pracuje se na posledních detailech. Termín je na konci března. Já už mám samozřejmě k dispozici finální podobu stránek. Reklamní agentura mi pomohla i s hostingem a dalšími detaily. Už se moc těším na ostré spuštění.

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.