SUNWEBS
Bilance roku 2015

Vcelku úspěšný rok 2015

Konec roku se přiblížil neskutečně rychle a je třeba začít lehce bilancovat. Ne, že bych tuto recenzi na svou vlastní činnost psal s nějakým extra zaujetím, ale vcelku se dařilo, tak proč se o tom nezmínit. Některé věci nevyšly tak, jak bych si zrovna představoval, nicméně i přesto se vyplatí zmínit je také. V neposlední řadě poukážu i na cíle, které si dávám do příštího roku.

Ve škole je fajn

Začít musím pochopitelně svým hlavním povoláním. Učení mě stále ještě baví. Právě tato skutečnost je hlavním motorem, který mě pohání dál. Finančně to stojí za prd. Ostatně aktuální tabulky platů pedagogů jsou na internetu. Necelých 20 000 čistého je s hypotékou a dalšími výdaji nic moc. Letos jsem dostal novou třídu, z níž mám velmi dobrý pocit. Učím z drtivé většiny celkem inteligentní bytosti, což mě také těší. Zapomenout nemohu ani na perfektní kolegy a kolegyně.

Psaní na zakázku ubylo

Copywriting byl po dlouhá léta oborem, který mi dokázal zaplnit finanční mezeru v rodinném rozpočtu. Postupem času ale zakázek ubylo, a to hlavně z toho důvodu, že jsem odmítl psát za cenu 50 korun/ NS. Dříve jsem napsal denně i 10 stran za tuto cenu. Rekord byl 25 NS, nicméně po jejich sepsání jsem byl totálně vyšťavený. Pod 70 korun za NS už zkrátka nepůjdu.

Moje weby: Radost a pravidelný příjem

Vlastním několik magazínů, které jsem si od počátku vytvořil sám, dělám si kompletně SEO a postupně dodávám obsah. Magazíny vesměs třikrát za týden aktualizují, takže se mi zvyšuje návštěvnost a na webu nasezahrada.com chodilo v době sezony již více než 1 000 návštěvníků denně. Naopak magazín plnezdravi.cz se začíná probouzet až nyní po vánočním závalu cukroví a dalších dobrot. Lidé začínají myslet na zadní kolečka a hledají různé tipy pro zlepšení svého zdravotního stavu. Web nasdum.eu si vede standardně dobře. Moc mě těší svetcestovatele.cz, který jsem založil v listopadu letošního roku, a už sem chodí okolo 10 návštěvníků denně. Jinak se mi podařilo dostat se na stovkomatu na poměrně dobré pozice, takže je velký zájem i o placené články. Pravda je ale taková, že uvažuji o přestupu na systém placla, z něhož jsem byl před dvěma roky vyřazen z důvodu chyb v mnou sepsaných článcích. Těch bylo minimum a šlo většinou pouze o opakování konkrétního slova. Doteď cítím jemnou pachuť na patře.

Co se nepodařilo

Vcelku se mi nepodařila monetizace webu epenize.eu. Nejsem bohužel schopný najít affil, který by mu sedl a dokázal využít potenciál tohoto magazínu. To samé platí i o zahrajtesi.cz, kde nedokážu dostatečně nadchnout čtenáře. Web ale aktualizuji pouze jednou týdně, což je asi hlavní potíž. Jinak se mi nepodařilo vybudovat větší množství zpětných odkazů, protože se mi nechtělo investovat do textů na velkých webech.

Čeho bych chtěl dosáhnout v příštím roce?

–          pohodového fungování ve škole jako doposud

–          zvýšení návštěvnosti svých webů

–          zvýšení zisků z mých magazínů

–          většího množství inzerentů

–          většího pracovního klidu o prázdninách

–          návštěvy alespoň jednoho kvalitního školení relevantního zaměření

V neposlední řadě musím poděkovat své ženě a dětem, že to se mnou doposud dokážou vydržet i přesto, že sedím neustále u počítače.

Zanechat komentář

Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.